İŞLEM GÜVENLİĞİ, RİSK POLİTİKAMIZ VE KULLANICI SÖZLEŞMESİ

PLATFORMUMUZ TÜRK PATENT VE MARKA KURUMU 2021 025334 SAYILI (KONSOLMATİK) MARKASI İLE ÜLKE GENELİNDE HİZMET VEREN KURUMSAL BİR FİRMADIR. OYUN KONSOLLARI ALANINDA KİRALAMA HİZMETLERİ İLE BİRLİKTE TEKNİK SERVİS,  ALIM-SATIM VE PAZARYERİ HİZMETLERİ DE SUNMAKTADIR.

İSTENİLEN TÜM BELGE VE BİLGİLER K.V.K.K (6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu (“KVKK”) ile özel hayatın gizliliği ve kişilerin temel hak ve özgürlüklerinin korunması ilkesine uygun olarak işlenmesi ve mevzuata uygun olarak saklanması gerekmektedir.) KANUNU KAPSAMINDA KONSOLMATİK GÜVENCESİ VE KORUMASI ALTINDADIR. FİRMAMIZ HAKKINDA DAHA DETAYLI BİLGİ İÇİN Hakkımızda ve İletişim SAYFALARIMIZI İNCELEYEBİLİRSİNİZ.

KİRALAMA SÜRECİNDE İSTENİLEN BİLGİ VE BELGELER ÇALINMA VE HIRSIZLIKLA MÜCADELE KAPSAMINDA TALEP EDİLMEKTEDİR.

KULLANICILARIMIZ İÇİN UYARILAR

 1. Teslimat ve İadeler sadece Kargo ile ve anlaşma koduyla yapılmaktadır.
 2. Süre Uzatma işlemlerinde iade gününden 1 gün önce firmamıza bilgi verilmeli ve uzatma süresi ücreti sadece Banka Havalesi veya Kredi/Banka Kartı ile Online ödeme yöntemi ile yapılmalıdır.
 3. Günlük kiralık daire, otel vb. yerlere sadece Depozitolu işlem yapılmaktadır.
 4. Belgelerin tamamı E-Devlet uygulamasından temin edilebilir.
 5. Güncel ikametgah veya Güncel Tarihli Elektrik, Doğal gaz, İnternet vb. Fatura görseli sunulmalıdır.
 6. Belgelerinden olumsuz maddeler bulunan veya belge sunmak istemeyen kullanıcılarımız sadece DEPOZİTOLU işlem yapabilir.
 7. Yüklenen belgeler sistem hesaplarında güvenle saklanmaktadır. Bir sonraki kiralama işlemlerinde yeniden belge yüklenmesine gerek yoktur. Yaklaşık 2 yıllık periyotlarla yeni tarihli belge güncellemesi yapılabilir.
 8. Kira süresince kullanıcı kaynaklı olmayan yazılım, oyun, sistem, mekanik ve kendi kendine oluşan arıza ve hasarlardan Kullanıcılarımız sorumlu değildir.
 9. Kullanıcı kaynaklı oluşan düşürme, kırma, sıvı teması, kasıtlı olarak sistem ve oyun dosyalarını kurcalama, bozma, silme ve benzeri hasarların onarım-değişim masrafları kullanıcıya aittir.
 10. Cihazların geri iadesinde aynı kutu-paket kullanılmalı ve paketlemeye özen gösterilmelidir.
 11. Kargoda ve Kargo taşıması halinde meydana gelebilecek kırılma, bozulma, kaybolma ve benzeri olumsuzluklardan Kullanıcılarımız sorumlu değildir.
 12. Cihazların geri iadesi süre bitiminde ve zamanında yapılarak kargoya teslim edilmelidir. Pazar veya çalışma olmayan tatil günlerinde bir sonraki iş günü kargoya iade teslimatı yapılabilir.
 13. Kira süresi Kargonun size teslim edildiği gün başlar ve bu gün 1. gündür.
 14. Kullanıcının Cihazı ve diğer aksesuarları kaybetmesi, çaldırması, zamanında geri iade etmemesi ve benzeri olumsuz durumlar sonucunda derhal yasal süreç başlatılır. Bu süreçteki tüm yasal dava haklarımız saklıdır.
 15. Sipariş ve Rezervasyon sonrası Kargoya verilmiş ürünlerde İPTAL-İADE-CAYMA hakkı yoktur.
 16. Henüz kargoya verilmemiş Sipariş ve Rezervasyonlarda İPTAL-İADE-CAYMA hakkı 1 yıl içinde toplamda 3 kezdir. Bu sayının aşılması durumunda kullanıcı sistemden tamamen ve süresiz silinir.
 17. Kullanıcı sipariş sonrası Kargo durumunu takip etmek ve kargoyu sağlam eksiksiz olarak teslim almakla yükümlüdür. Herhangi bir sebeple teslim alınmayan veya geri dönen kargolar için toplam sipariş tutarı veya bir kısmı İADE-İPTAL edilmez.
 18. Kargo teslimatı esnasında kullanıcının belirttiği adreste bulunmaması veya Kargo görevlisinin kullanıcının kendisine ulaşamaması durumunda Kargo en yakın şubeye bırakılmaktadır. Şubeden teslim almak kullanıcının sorumluluğundadır.
 19. Kullanıcı Kargo teslimatı esnasında paketi-kutuyu sağlam, eksiksiz ve çalışır durumda teslim almalıdır. Aksi bir durumda görevli ile birlikte hasar tespit tutanağı tutularak geri iade edilmelidir.

DEPOZİTO – İPTAL –  İADE – CAYMA KOŞULLARI

 • Sipariş Ödemesi Banka Kartı (Debit) ile Online Tek Çekim-Taksitli olarak yapıldı ise iptal / iade işlemleri (Bankanıza bağlı olarak) ortalama 15-20 iş günü içerisinde hesabınıza / kartınıza yansır.
 • Sipariş Ödemesi Kredi Kartı ile Online Tek Çekim-Taksitli olarak yapıldı ise iptal / iade işlemleri (Bankanıza bağlı olarak) ortalama 3-5 iş günü içerisinde hesabınıza / kartınıza yansır.
 • Sipariş Ödemesi Banka Transferi (Havale-EFT-Fast) olarak yapıldı ise iptal / iade işlemleri aynı gün içerisinde hesabınıza / kartınıza yansır.
 • Depozito iadeleri; Cihazın geri iadesinin KonsolMatik Merkeze ulaşması, kontrol edilmesi sonrasında, yukarıda açıklanan ödeme yöntemlerindeki iade koşulları ile yapılmaktadır.

 

Bu websiteyi-uygulamayı ziyaret eden, kullanan, sipariş veren tüm kullanıcılarımız bu sayfada ve diğer tüm bağlantılarda yer alan şart ve koşulları okuyarak, anlayarak bilgi sahibi olduğunu beyan ve kabul etmiştir.

Son güncelleme 03.06.2020